İnternet kullanıcıları sabırsızdır. Aradıklarını hemen bulup istediklerine hemen ulaşmak isterler. Web sitesine giriş itibari ile birkaç saniye içerisinde sitenin kendine fayda sağladığı veya sağlamadığı konusunda bir kanıya varır ve vardığı kanıya göre hareket eder. Bu durumu çok iyi bir şekilde analiz edenler ise doğru web tasarım çalışmalarına imza atanlardır. Bizim çalışmalarımız, hem web sitesi sahibinin istediği tasarımı oluşturmak hem de web sitesine giriş yapan ziyaretçilerin doğru bilgiye ulaştıklarını görmelerini sağlamaktır.

Web tasarımda müşteri analizinin önemi

Bir web sitesinin tasarımını yaparken en çok önem verdiğimiz konulardan biri müşteri analizidir. Tasarım web sitesi sahiplerinin çok hoşuna gidebilir. Ancak hedef kitlenin davranışlarına göre uygun değilse verim almayı beklemek bir hayalden öteye geçemez. Müşteri analizini doğru yapmak web tasarımının maksimum verim sağlaması için ilk adımdır. Hizmet sektörünüz, sattığınız ürünün sektörü veya düşüncelerinizi paylaştığınız alanlar ziyaretçilerin davranışlarını belirler. Hedeflediğiniz müşterilerinizin neyi istediği doğru tespit edilirse bu isteğe göre ortaya çıkan tasarımlar ziyaretçilerin daha yüksek verim almasını sağlayacaktır.

Sektöre göre web tasarımı

Web tasarım çalışmalarının iskeletini belirleyen diğer bir faktör ise sektördür. Ticari bir işletme olun veya kar amacı gütmeyen bir kuruluş olun alanınıza göre tasarımların şekillenmesi çok önemlidir. Tasarım, işlenecek içerik, sayfa düzeni sektöre göre uygun olmalıdır.

Renk seçimi

Ziyaretçiler için en önemli olan noktalardan bir diğeri ise renklerdir. Web tasarım çalışmasını gerçekleştiren kişi renk uyumunu çok iyi bir şekilde oturtmalıdır. Aksi takdirde birbiri ile uyumlu olmayan renklerle ortaya çıkacak olan web sitesi hiçte istenilen bir görünüme sahip olmayabilir. Burada renk uyumunun belirlenmesi sadece tasarımı yapan kişinin ehliyetinde değildir. Özellikle firmalara yapılacak olan web tasarımlarında firmanın marka rengi de belirleyici etken haline gelmektedir.

Logo rengi, ürün rengi veya firmanın istediği renk tonları göz önünde bulundurularak tasarımının bu renklere göre en etkili şekilde inşa edilmesi istenilen etkinin alınması için büyük bir önem taşır.

Web tasarımı ve özgünlük

Uzun yıllardır web tasarım çalışmaları yapılmakta ve birbirine benzeyen yığınla web tasarımı insanların dikkatini çekmektedir. Rekabette başarılı olma, insanların göründe farkındalığı artırma, marka değerini yükseltme özgün bir web tasarımını gerektirir. Bu nedenle bizler tasarımlarımızda her zaman özgünlüğe önem vererek sıradanlıktan ayrı, yenilikçi,  fonksiyonlu, verimli web tasarımları ile sizlere her zaman en iyisini sunmaktayız.

Web tarayıcıları ile uyum

Görselliğin yanı sıra ziyaretçilerin web sitesini en iyi şekilde kullanması içinse bütün web tarayıcıları ile uyumlu bir tasarım inşa etmek teknik bakımdan çok önemlidir. Günümüzde belirli tarayıcılar geniş kullanıcı kitlesine sahip olsalar da bütün tarayıcılar göre uyumlu tasarımların yapılması gerekir. Aynı şekilde hem masaüstü kullanıcıları hem de mobil kullanıcıların web sitesini verimli kullanması için gerekli uyum çalışmaları yapılmalıdır.

İçerik yönetim sistemleri

Sizler web tasarımına sahip olduktan sonra siteye sık müdahale etmek isteyeceksiniz. Ancak temelde web siteleri birçok karmaşık kodların komutları ile çalışırlar. Bu durumu daha kolay hale getirmek ise içerik yönetim sistemleri ile mümkündür. Ürün ekleme, metin ekleme, görsel değiştirme, video veya fotoğraf ekleme, galeri oluşturma gibi birçok değişikliği yönetim sisteminin sizlere sunduğu basit kullanıma sahip ara yüz ile gerçekleştirmeniz mümkün. Böylelikle karmaşık kod bilgisine ihtiyaç duymadan web sitenizi istediğiniz gibi yönetebilirsiniz.

Güncellik ve yenilenebilir web tasarımları

Sizlere sunulan web tasarım çalışmaları her zaman yenilenebilir ve ek özellikler eklenebilir bir yapıya sahiptir. Zaman içerisinde değişim isteyebilir ve bunu tarafımızda yapılmasını sağlayabilirsiniz. Özgünlük ve verimliliği kaybetmeden istediğiniz değişiklikler yapılarak web tasarımından en iyi verimi almanız sağlanır.

Rekabette web sitelerinin öneminin hat safhada olduğu zamanımızda sizlerde özgür düşüncelerimiz ve farklı çözümlerimizden yararlanarak sıradanlıktan kurtulmuş, tam hedefe yönelmiş, en iyi verimin alındığı web tasarımlarına sahip olabilirsiniz.